Novo pojačanje BK”Beograd’96” zove se Nemanja Lilić, koji će krajem maja 2011. godine pomoći klubu da osvoji turnir u Atini.
Nemanja se 2000-te godine sa familijom preselio u Njujork, gde je u Little League načinio svoje prve bejzbol korake. Nastavio je da igra i u Vusteru, država Masačusets, a trenutno igra u Edmontonu na “FX Baseball Academy” http://www.fxbaseball.com/ .
Ima 17 godina i trenutno pohađa 11. razred (3. Razred srednje škole u Srbiji), a igra na poziciji pitchera.
Otac Nemanje Lilića, Nenad Lilić kontaktirao je čelnike BK”Beograd’96” sa idejom da Nemanja igra za reprezentaciju Srbije, kao i za Beograd, na predstojećem CEB Kupu.
Igranjem na CEB Kupu, Nemanja, će imati priliku da stekne iskustvo i oproba se na međunarodnom nivou. Podršku ima i akademija u kojoj trenira, a posle igranja u Atini, očekuje se da Nemanja Lilić zaigra I za reprezentaciju Srbije ovog leta.
Dolazak Nemanje Lilića očekuje se 16.maja, a raniji dolazak omogućiće, Nemanji i Klubu da se uklopi u tim.
Inače Nemanja Lilić je porekloom iz Niša i poseduje srpski pasoš.